Energetickú skupinu GGE povedie Jan Vymazal

Vo vedení slovenskej energetickej skupiny GGE dochádza k zmene. Od 2. apríla 2018 ju z pozície generálneho riaditeľa povedie Jan Vymazal, MBA.

„V energetike je dnes veľa reinvestičných príležitostí, ktoré by mohli GGE posunúť opäť ďalej. Prioritou bude nájsť tie správne investície do nášho portfólia a, samozrejme, konsolidovať tie existujúce,“ hovorí Jan Vymazal. Skupina GGE v súčasnosti prevádzkuje výrobné zdroje, ktoré za minulý rok vyrobili na Slovensku a v Poľsku 665,8 GWh elektrickej energie. Jej dcérska spoločnosť Elgas je zase na Slovensku najväčším dodávateľom plynu pre výrobcov tepla.

„Tešíme sa, že sme na kľúčový post riaditeľa GGE, a. s. obsadili človeka s výbornou reputáciou a výsledkami, akým Jan bezpochyby je,“ hovorí Steve Johnson, riaditeľ britského investičného fondu Infracapital, ktorý je 100-percentným vlastníkom GGE.

Jan Vymazal v minulosti pracoval na niekoľkých výkonných riadiacich pozíciách v spoločnostiach pôsobiacich v priemyselnej a výrobnej sfére v Európe, Ázii a tiež v USA. Jeho posledným pôsobiskom pred podpísaním zmluvy s GGE bola spoločnosť Milacron, globálny líder v oblasti dizajnu, výroby a distribúcie plastových technológií, so sídlom v USA. Pôsobil tu na pozícii viceprezidenta pre globálne operácie. Pred Milacronom Jan pracoval na pozíciách generálneho manažéra v spoločnosti Edwards v Českej republike a neskôr aj v Južnej Kórei.

„Pred novým pôsobiskom mám, samozrejme, rešpekt, ale verím, že moje dlhoročné skúsenosti zo spoločností pôsobiacich na globálnom trhu pomôžu GGE v bezproblémovej expanzii na ďalšie európske trhy,“ dodáva Jan Vymazal.

Skupina GGE:

Spoločnosť GGE, založená v roku 2007, je s ročnými tržbami na úrovni 300 miliónov eur, jednou z rýchlo rastúcich energetických spoločností v strednej a východnej Európe. GGE je prostredníctvom dcérskych spoločností významným obchodníkom s energetickými komoditami v strednej a východnej Európe.

Spoločnosti patriace do skupiny GGE zastrešujú celý energetický cyklus – od dodávky paliva pre výrobu energií, cez výrobu a distribúciu energií, prevádzku a údržbu zariadení na výrobu energie. Na Slovensku, napríklad, prevádzkuje paroplynový cyklus v Považskej Bystrici, zastrešuje výrobu a dodávku tepla v Dunajskej Strede, Seredi či Devínskej Novej Vsi.

Skupina GGE je aktívna aj na zahraničných trhoch, napríklad v Českej republike, Poľsku, či v Srbsku, kde sa stala prvým alternatívnym dodávateľom energií po liberalizácii trhu. Od roku 2015 je strategickým investorom v GGE britský investičný fond Infracapital, ktorý je súčasťou globálnej finančno-poisťovacej skupiny Prudential.

 

Kontakt pre médiá:

Barbora Micháliková
Marketing, PR
Tel: 0911 920 200
michalikova@gge.sk